Qatar Airways Cargo
, müşterisi CEVA Logistics için planlanan yük gemisi ve göbekli kargo uçuşlarında dünyanın en büyük aşı üreticilerinden birinden 56 SkyCell konteyneri taşıdı . tezel kurye Pnömokok ve suçiçeği aşılarından oluşan 54 tonluk sevkiyat, iki ayrı uçuşta Doha’daki taşıyıcının merkezi aracılığıyla Brüksel’den Mumbai’ye uçtu.

SkyCell konteynırları Brüksel’deki Qatar Airways uçaklarına yüklendi ve ertesi gün uçağa Mumbai’ye bağlanmadan önce, taşıyıcının hava ilaçları için İklim Kontrol Merkezinde saklandıkları Doha’ya geldi. Soğuk odada geçici depolama sırasında, SkyCell’in hibrit kapları kendilerini yeniden şarj edebildi ve uzun bağımsız çalışma sürelerini Mumbai’ye geldikten sonra 72 saat daha uzattı.

Endüstrinin küresel olarak karşılaştığı lojistik zorluklar karşısında havayolu, planlanan yük gemilerini, özel charterlerini ve sadece yük yolcu yolcu uçuşlarını çalıştırarak, bu zorlu zamanlarda piyasaya çok ihtiyaç duyulan kapasiteye ve işletmelere erişim sunarak küresel ticareti destekliyor.

Genel Müdür kargo Guillaume Halleux, “Müşteri CEVA’mızı desteklemekten ve bu aşı gönderileri için gereken kapasiteyi sunmaktan mutluluk duyuyoruz. İklim kontrol ürünlerini taşırken, Qatar Airways Cargo’ya akan tüm ilaçların ve farmasötik gönderilerin etkinliğini korumak için serin zincirin kırılmamasını sağlıyoruz. COVID-19 krizi gerçekten de küresel ticaret için bir takım zorluklar yarattı, ancak hava kargoları esnek bir endüstri ve kargo uçuşlarımızı gerçekleştirmeye devam ediyoruz ve müşterileri yüklerini dünyaya taşımasına destek veriyoruz. ”

SkyCell’in iş geliştirme direktörü Chiara Venuti şunları da ekledi: “COVID-19 krizi hataya yer bırakmıyor ve sıcaklık sapması olmadan doğrudan ürün çıkışı önemli. Bu nedenle, bu kritik aşıların ihtiyacı olan hastalara güvenli ve zamanında teslim edilmesine konteyner çözümlerimize katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz. ”

CEVA Logistics’in başkan yardımcısı Benelux başkan yardımcısı Twan Reijers şunları söyledi: “Qatar Airways Cargo’nun yardımıyla, Global Biopharma şirketine Skycell’in uyumlu ve kontrollü ortamında çok miktarda aşı taşıma konusunda yardımcı olduk. Yük iletme ağımızın, COVID-19 pandemisinden hala çok etkilenen Hindistan’a sıcaklık gezilerine sıfır toleransla COVID-19 kilitlenmesi sırasında bu hacimlerin gönderilmesi için kurulumu düzenlediğinden gurur duyuyoruz. ”

Kargo havayolu şirketinin ilaç ve sağlık ürünleri için geliştirilen uzman ürünü olan QR Pharma, nakliye zinciri boyunca sabit bir sıcaklığı korumak için aktif çözümler ve seyahatin tüm aşamalarında ilaçları belirli bir sıcaklık bandında tutan pasif çözümler sunar.

Hamad Uluslararası Havaalanı’nın hava tarafında yer alan yenilikçi İklim Kontrol Merkezi, merkezden geçen ilaçların depolanması için ayrı sıcaklık kontrollü bölümlerle donatılmıştır. 64 sıcaklık kontrollü hücreye ek olarak, aynı anda toplam 156 birim yükleme cihazını (ULD) tutma kapasitesine sahip, 2 ° C ila 8 ° C veya 15 ° C ila 25 ° C için çalışan iki bölgeye sahiptir. kargo terminalinin soğuk odasında.
Yük taşıyıcı mükemmel sıcaklık kontrolü sağlamak, her sıcaklığa duyarlı yük için merkezdeki frigorifik araçlar kullanır.