FedEx’in bir yan kuruluşu olan FedEx Express, Paris-Charles de Gaulle’deki Avrupa merkezi aracılığıyla her gün binlerce tıbbi sevkiyatı işler. tezel kurye Son birkaç haftada, kıtalararası uçuşlar da dahil olmak üzere FedEx Express uçuşları, COVID-19’u kapsama ve COVID-19 ile mücadele taahhüdümüzü yerine getirmede çok önemli bir rol oynadı. FedEx Express, şu anda Paris-Charles de Gaulle havalimanındaki kargo kapasitesinin üçte birinden fazlasını temsil eden Fransa’nın lider hava kargo operatörüdür.

Air Hub Operasyonları Avrupa başkan yardımcısı Jean Muls, FedEx Express şunları söyledi: “COVID-19 durumu, Asya’dan Avrupa’ya hava kargo taşımacılığı için benzeri görülmemiş bir talep yarattı. Nisan ayında, CDG merkezimiz hayati bir rol oynayarak Asya ve Avrupa arasındaki uçuşlarımızı neredeyse% 50 artırdık. Gerçek bir hava bağlantısı var ve FedEx önemli bir rol oynuyor. ”

675 uçak filosuna sahip dünyanın en büyük kargo havayolu şirketi olan  FedEx Express, kriz zamanlarında operasyonları esnek hale getirme yeteneğine sahiptir.FedEx, tıbbi ve hızlı sevkiyat için ağa ve yeteneklere sahip olan dünyadaki birkaç şirketten biridir. şu anda COVID-19 krizine yanıt olarak kullanılan tıbbi ekipmanın ana üretim yeri olan Asya’dan hayati ekipman. Ticari havayolu uçuşlarının sert düşüşüyle, FedEx Express gibi% 100 kargo filolarının önemli bir rolü var. 

FedEx Express’ten yakın zamanda Fransız makamları tarafından küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ’ler) dağıtım devresi sağlamak için dokuz milyon yüz maskesi tedarikini desteklemeleri istendi. Buna karşılık FedEx Express, çabaya yardımcı olmak için ağını seferber etti ve salgından sonra geri tepmeye çalışırken KOBİ’leri destekledi.           

Zemin Operasyonları Fransa başkan yardımcısı Mathilde Goffard şunları ekledi: “FedEx Express ekipleri bu krizi yönetmekte aktif olarak yer almaktan gurur duyuyor ve yönlendirme süreçlerini ayarlama ve tıbbi ekipman teslimatlarına öncelik verme çabalarını iki katına çıkarıyor. Tıbbi ve COVID-19 ile ilgili gönderileri tanımlamak ve önceliklendirmek için özel etiketler gibi prosedürler uyguladık. Bu, hükümet yetkililerinin kontrol süreçlerini destekliyor ve ekiplerimiz tarafından mümkün olan en iyi hizmeti sunmaya yardımcı oluyor. ”

FedEx Express, COVID-19 ile mücadeleye yardımcı olmak için 1 Şubat’tan bu yana küresel olarak 17.100 ton kişisel koruyucu ekipman taşıdı. Yaklaşık% 45 veya 7.800 ton eşdeğeri maske gönderileridir. Günlük yardım çalışmalarımızdan bazıları, Madrid’deki geçici bir saha hastanesi için 300.000 maskenin sevkiyatı, Hollanda’dan Kuzey İtalya’daki sekiz hastaneye solunum ekipmanı sevkiyatı ve Direct Relief ile devam eden beş sevkiyat, toplam dört milyon yüz maskesi ve 50.000 yüz Çin’den Amerika Birleşik Devletleri’ne kalkanlar.