Havayolu ilk çeyrekte 1,7 milyar dolar kaybetti; kurye yetkililer 2021 yılına kadar satış kuraklığına hazırlanıyor

United Airlines’ın Cuma günü Scott Scott Cuma günü havayolu endüstrisi için sağlam bir gelecek ortaya koydu. koronavirüs krizinden sekme.

Birkaç hafta içinde, salgın rekor büyümeyi gören ve havaalanlarını hayalet kasabalara ve uçaklara neredeyse boş hale getiren bir endüstriyi buharlaştırdı. United, iyileşme beklentileriyle ilgili tüm yerli taşıyıcıların en kötümser gözüküyor. 

https://medium.com/@tezelkurye/kiral%C4%B1k-kurye-0212-438-6305-0216-330-20-00-kiral%C4%B1k-motorlu-kurye-759c12410913

Rezervasyonlar% 100 azaldı ve “talep 1 Ekim’de önemli ölçüde azalırsa, daha zor ve acı verici eylemlerden bazılarını uygulamadan bu krize şirket olarak katlanamayız. Bunlar, istemsiz öfke kararları, saatlerin azaltılması ve halkımız ve geçim kaynakları üzerinde anında etkisi olacak diğer eylemleri de içeriyor ”dedi.

“Çevrenin muhtemelen yılın geri kalanında sıfır net yolcu gelirine devam etmeyi planlıyoruz ve 2021 yılına kadar,” diye uyardı. “Bunu yansıtmıyoruz ve kesinlikle bundan daha iyi olduğunu umuyoruz, ancak olasılığı planlıyoruz.”

Boyanmamış değerlendirme, kitle endüstrisi işten çıkarılmalarını öngören birçok analistin düşüşe neden oluyor çünkü yolcu trafiği çok hafif olacak ve şirketler birkaç yıl boyunca işgücü bolluğu yaşayacak.

Chicago merkezli United (NASDAQ: UAL ) 30 Nisan’da piyasa kapanışından sonra, ilk çeyrekte 1.7 milyar $ veya seyreltilmiş hisse başına 6.86 $ ve vergi öncesi bazda 2.1 milyar $ kaybettiğini bildirdi.tezel kurye

Havayolu gelirleri ilk çeyrekte% 16.8 düşüşle 8 milyar $ ‘a, kargo gelirleri% 7.7 düşüşle 264 milyon $’ a geriledi.

United ve rakipleri, on binlerce çalışanı geçici ücretsiz izin programları için gönüllü olduğu için geri kalan gönüllü çalışma saatleri sayısında büyük düşüşler gördükleri için istem dışı furloughs ve bugüne kadar kesintileri önleyebildiler. Ayrıca yardım, 25 milyar dolarlık acil federal yardımın işgücü koruması için Eylül ayına kadar bordro ve faydaları değiştirmemesi koşuluyla.

Nisan ayında ABD hükümeti 5 milyar dolarlık yardım vermeyi kabul etti ve 3,5 milyar dolarlık hibe ile 1,5 milyar dolarlık 10 yıl kredi arasında bölündü. Anlaşmanın bir parçası olarak United hükümete yaklaşık 4,6 milyon hisse senedi satın alma emri çıkaracak. United, 2,5 milyar dolarlık ilk taksiti aldı ve ABD Hazine Bakanlığı’ndan da beş milyar dolarlık 4,5 milyar dolarlık kredi başvurusunda bulundu.

Ancak CEO Oscar Munoz’un emekli olduğu ayın sonunda şirketi devralacak olan Kirby, koronavirüs kurtarma parasının sadece geçici ve kısmi bir çözüm olduğunu vurguladı. Hibe bölümü, altı aylık süresi boyunca havayolu şirketinin 6,5 milyar dolarlık maaş ve fayda giderlerinin yarısından biraz fazlasını karşılamaktadır. 

United, havaalanlarındaki sözleşmeli işleri ortadan kaldırarak ve daha önce dışarıdan temin edilen görevler için kendi personelini kullanarak işçilerin üzerindeki etkisini mümkün olduğunca azaltmaya çalışıyor.

Çalışanları sonlandırma kararları hafife alınmayacak, ancak “öncelikli hedefimiz uzun vadeye odaklanıyor. Virüs bulunduğunda ve talep düzeldikten sonra United’ın geri tepmek için burada olduğundan emin olmalıyız. United’ın uzun vadeli geleceğini ve havayolunun desteklediği işleri sadece kısa vadeli kararlar gerçekten zor olduğu için riske atamayız ve etmeyeceğiz ”dedi.

İnsan kaynakları ve çalışma ilişkileri başkan yardımcısı Kate Gebo, Cuma günü bir iç notta işçilere bu yıl herhangi bir teşvik veya kar paylaşımı ödemesi yapılmayacağını bildirdi. Programlar, şirketin ödeme yapabilmesi için kar elde etmesini gerektirir.

“Bu, iletilmesi zor bir haber çünkü çoğunuzun zorlu koşullarda – kişisel ve profesyonel olarak – sebat ettiğini ve bu krizde United’a yardım etmek için çok çalıştığını biliyoruz” diye yazdı.

Yetkililer, United’ın koronavirüs salgınının Şubat ayında Çin’in ötesine yayılması ve en azından Haziran ayına kadar normal planının yaklaşık% 10’unda faaliyet göstermesi durumunda uçuş programlarını askıya alma ve maliyet kontrol önlemlerini uygulama konusunda hızlı olduğunu söyledi.

Kapasiteyi ortadan kaldırmanın yanı sıra United, pandeminin erken dönemlerinde tüm çalışan dışı giderleri kemiğe kesmek için agresifti. Terminal ve BT projelerinin bütçesi 2020’de 2,5 milyar dolar azalıyor.

Kirby, bu adımlar ve yakıt gibi operasyonel giderlerin azalmasının Mart ayındaki nakit miktarının günde yaklaşık 50 milyon dolara indirilmesine yardımcı olduğunu söyledi. Havayolu yakında günlük çıkış miktarını paltry gelir seviyeleriyle bile yaklaşık 40 milyon $ ‘dan 45 milyon $’ a düşürecek.

Kirby, United’ın üçüncü çeyrekte yanma oranının günde 40 milyon doların altına düşmesini ve dönemi 6 milyar dolarlık likit varlıklarla bitirmeyi beklediğini söyledi. İş dünyasında toparlanmadığı takdirde yetkililer, önemli miktarda personel indirimi içerecek 20 milyon dolarlık bir nakit yanması planlıyorlar.

Mart ayından bu yana, taşıyıcı üç vadeli krediler, 22 uçağın yeni kira finansmanı ve hisse senedi teklifi yoluyla 4 milyar dolar topladı . Şu anda 9,6 milyar dolar likit varlığa sahiptir ve onaylanması halinde bu yastığı korumak için federal kredi alma seçeneğine sahiptir.

Yetkililer, daha fazla uçak emekliye ayrılmaya karar vermenin çok erken olduğunu söyledi ancak Cowen havayolu analisti Helane Becker, havayolu şirketinin 20 yaşından büyük 300’den fazla adayı olduğunu tahmin ediyor. Amerikan Hava Yolları ve Delta Hava Hatları , karşılaştırıldığında, daha fazla uçağı erken emekliliğe taşıyor.

Geri kalan az sayıdaki gelir kaynağından biri , çoğu havayolu şirketi gibi United gibi kargo taşımacılığıdır , yolcuların yolcu ağlarının kapatılmasıyla kırılan tedarik zincirlerini geri kazanmasına ve COVID-19 ile mücadele etmek için gereken tıbbi malzemeler için acil hava taşımacılığı sağlamasına yardımcı olmak için yolcu jetlerini mini yük gemilerine dönüştürmektedir. .

19 Mart’tan bu yana, United Cargo dünya çapında 800’den fazla kargoya özel uçuş gerçekleştirdi ve dünya çapında 28 milyon liradan fazla yiyecek ve malzeme taşıdı. 

Pent-up talebin iyimser bir işareti olan Kirby, United’ın web sitesinde 2021 bahar tatili için yapılan aramaların bu yıl geçen yılın aynı saatinden daha yüksek olduğunu söyledi. Ancak virüsün yeterince yer alıncaya ve günlük yaşamın ritimleri tekrar rutin hale gelene kadar bunların rezervasyonlara geçmesini veya seyahat etmesini beklemiyoruz. ”