Phoenix Sky Harbor Havalimanı’nın Sky Train, havaalanının günlük araç sayısını 20.000 azaltacak; tıkanıklığı en aza indirmek ve yolcu deneyimini iyileştirmek.kurye

Sürdürülebilir Altyapı Enstitüsü (ISI) Phoenix’in Sky Harbor Uluslararası Havaalanı Sky Train (2. Aşama açıkladı çözdükten sonra Sky Train® ) sürdürülebilirlik için bir Envision Altın Ödülü son almıştır.

Bu, havalimanının ilk Envision ödülü ve Arizona Eyaletindeki Envision ödüllü üçüncü projesidir.

https://medium.com/@tezelkurye/kiral%C4%B1k-kurye-0212-438-6305-0216-330-20-00-kiral%C4%B1k-motorlu-kurye-759c12410913

Proje şunları içerir:

  • Tren sistemi üzerinde gelecekteki iki taksi yolunu taşıyacak uçak köprüleri
  • Otopark, karayolu taşımacılığı ve gelecekteki gelişimi barındıracak yüksek bir istasyon
  • Yükseltilmiş kiralık araba merkezi istasyonu
  • 24 ilave transit araca güç sağlamak için üç çekiş gücü trafo merkezi.

Proje, müşteri hizmetlerini geliştirmeyi ve erişilebilirliği artırmayı, Sky Harbor Bulvarı’ndaki trafik sıkışıklığını azaltmayı ve terminaller arasında seyahati daha kolay ve verimli hale getirmeyi amaçlıyor. Proje, uzun vadeli havalimanı büyümesi ve bitişik özel kalkınma için bir katalizör görevi görecek.

Bunun yanında proje, günlük araç sayısını günde tahmini 20.000 araç azaltacağından havaalanının sürdürülebilirlik hedeflerini desteklemeye yardımcı oluyor.

“ISI, PHX Sky Tren projesinin 2. Aşaması için Phoenix City Havacılık Departmanı ve proje ortaklarına Envision Gold Ödülü’nü sunmaktan mutluluk duyuyor,” diyor ISI Genel Müdürü ve Sürdürülebilir Projeler Direktörü Melissa Peneycad. “PHX Sky Train, havaalanı terminalleri ve yolcu tesisleri arasında servis otobüsleri ve araba ihtiyacını ortadan kaldırıyor, trafik sıkışıklığını azaltıyor ve daha sürdürülebilir ulaşım seçeneklerinin kullanılmasını teşvik ediyor ve bu otomatik insan taşıma projesini sürdürülebilirliğin mükemmel bir örneği haline tezel kurye getiriyor. Umarım, bu proje diğer büyük havaalanlarını kendi çevresel ayak izlerini azaltmanın yollarını düşünmeye teşvik edecektir. ”

Envision sürdürülebilir altyapı çerçevesi, proje sürdürülebilirliğini beş kategoride değerlendirir: Yaşam Kalitesi, Liderlik, Kaynak Tahsisi, Doğal Dünya ve İklim ve Dayanıklılık. Bu kilit alanlar, altyapı projelerinin planlanması, tasarımı ve inşası sırasında bir toplum üzerindeki olumlu sosyal, ekonomik ve çevresel etkilere katkıda bulunur.

PHX Sky Treninin 2. etabı Sky Harbor Uluslararası Havalimanı’nda devam ediyor. Bu, mevcut 3,2 mil PHX Sky Treninin bir uzantısıdır; Aşama 2 tamamlandığında ve 2022’de tamamen faaliyete geçtiğinde, havalimanının kiralık araba merkezine 2,5 mil daha uzanır.