Air Canada (TO. AC ), 2019 gelir ve kapasite seviyelerine dönmenin üç yıl alacağını ve koronavirüs krizini sürerken uçmak için 79 eski uçağın emekliliğini hızlandırdığını söyledi.kurye

Bu iyileşme zaman çizelgesi geçen hafta ABD’li taşıyıcılardaki yöneticiler tarafından tekrarlandı. 

https://medium.com/@tezelkurye/kiral%C4%B1k-kurye-0212-438-6305-0216-330-20-00-kiral%C4%B1k-motorlu-kurye-759c12410913

Kanada’nın en büyük havayolu Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ilk çeyrek gelirinin% 16 düştüğünü 3,7 milyar CA’ya (2,6 milyar $), ilk kez art arda 27 çeyrekte gelir artışı yaşamadı. 

Havayolları, Ocak ve Şubat aylarında Asya’ya uçuşları durdurmaya başladı, ancak koronavirüs pandemisinin tam etkisi, dünya çapında sosyal uzaklaşma önlemleri ve seyahat yasaklarının uygulandığı Mart ayına kadar gerçekleşmedi. 

Seyahat talebindeki yıkım ve bunun sonucunda oluşan bilet iptalleri 1 milyar CA zararına ya da düzeltilmiş bazda 345 milyon dolar kaybına yol açtı. 1.49 $ eksi hisse başına düzeltilmiş kazanç, analistlerin hisse başına 1.22 $ kaybı için fikir birliğinin altındaydı.

CEO Calin Rovinescu yaptığı açıklamada, “Pandemi süresi ve serpintisi bilinmemekle birlikte, şu anki beklentimiz, 2019 gelir ve kapasite seviyelerine ulaşmanın en az üç yıl alacağıdır.” Dedi. “Hem genel sanayinin hem de havayolumuzun bir süre daha küçük olmasını bekliyoruz, bu da hem filo hem de çalışan seviyelerinde önemli düşüşlere neden olacak. Küresel olarak pandemi seyrini veya gerçekten havayolu endüstrisinde gerekli olacak değişiklikleri tahmin etmek mümkün olmasa da, kararlılığımız şirketimizin COVID-19 sonrası dünyada olabildiğince güçlü bir şekilde ortaya çıkmasını sağlamaktır. kaçınılmaz olarak ortaya çıkacak fırsatlardan yararlanın. ”tezel kurye

Air Canada, nakit tasarrufu için genel kemer sıkma programının bir parçası olarak kapasitesini% 85’ten% 90’a düşürdü, ancak sağlık uyarıları ve seyahat kısıtlamaları durumunda uçuş programını üçüncü çeyreğe kadar kriz öncesi seviyenin% 25’ine yükseltmeyi umduğunu söyledi. kolaylaştırmak.

Havayolu endüstrisi, kesme kapasitesinin yanı sıra, işletme ve sermaye harcamalarını önemli ölçüde azalttı, ertelenmiş projeler, çalışanlar için gönüllü ücretsiz izin programları uyguladı ve yönetici maaşlarını azalttı.

Air Canada, eski Boeing 767, Airbus A319 ve Embraer 190 uçaklarının emekliye ayrılma tarihini de yükselttiğini ve Embraer bölgesel jetlerinin filodan derhal çıktığını söyledi. Bu hareket filosu basitleştirecek, maliyet yapısını azaltacak ve karbon emisyonlarını azaltacaktır.

Mart ayında Air Canada, kredi hatlarından yaklaşık 1 milyar dolar aşağı çekti ve şimdi yılın başında 7.4 milyar $ ‘dan düşmeyen 6,5 milyar CA lik likiditeye sahip. Geçen ay, uçak ve yedek motorlarla güvence altına alınan 600 milyon dolarlık bir yıllık kredi aldı ve ek finansman düzenlemeleri yapmaya devam edeceğini söyledi. Ve Nisan ayı sonunda Air Canada’nın bu yıl uzun vadeli güvenli finansmanla değiştirmeyi beklediği 18 Airbus A220 uçağı için 788 milyon CA’lık köprü finansmanı yapıldı.

Havayolları, Kanada hükümetine acil mali yardım için baskı yapmaya devam ederek pandeminin uzun vadeli yaşayabilirliklerini tehdit ettiğini söyledi.

Air Canada, yolcu daha önce yolcu uçuşlarında ikinci sınıf bir statü kazandıktan sonra yolcu jetlerini yük uçaklarına dönüştüren ve tüm kargo taşıyıcısı olarak çalışan ilk havayolu şirketlerinden biriydi . Air Canada, 22 Mart’tan bu yana 500’den fazla tüm kargo uluslararası uçuş gerçekleştirdi ve ikinci çeyrekte haftada 150’ye kadar tüm kargo uçuşu yapmayı planladığını söyledi. Boeing 787 ve 777 çift koridorlu uçakların yanı sıra mevcut kargo alanını genişletmek için yolcu koltukları sökülmüş olan dört 777 ve dört Airbus A330’un bir kombinasyonunu kullanacak. Yetkili, yolcu güvertesinin tıbbi ekipman ve diğer malzeme kutularına açılmasının, taşınabilecek kübik hacmini iki katına çıkardığını söylüyor.

Kazanç raporu, Air Canada’nın Airbus uçağını ve ek 777’yi dönüştürdüğünü ilk kez açıkladı. Daha önce, havayolu üç 777-300 uçağından koltukları kaldırdığını söyledi .

İlgili haberlerde, De Havilland Kanada, COVID-19 hastalığının yayılmasının kontrol altına alınmasına yardımcı olmak için 20 Mart’ta kapatıldıktan sonra çalışanların çalışmalarına ve Dash 8-400 turboprop uçaklarının üretimine aşamalı olarak geri döndüğünü açıkladı. İlk aşamada, 100 çalışan uçuş öncesi faaliyetlerine ve Dash 8’lerin dağıtımına devam edecektir. 

Daha önce de belirtildiği gibi, De Havilland, Air Canada’nın bölgesel operatörü Jazz için 13 Dash 8-400 uçağı yükleyicilere koltukları çıkarıp başka değişiklikler yaparak yeniden yapılandırmak için dönüşüm kitleri yapıyor.