MASKargo, A380 uçağı yalnızca kargo ile uçuşta çalıştırdı

e-ticaret ürünlerini Kuala Lumpur International’dan (KLIA) Heathrow’a taşıdı.

Havayolu, bilindiği kadarıyla, A380’in ilk kez sadece kargo bazında kullanıldığını söyledi.

MASKargo, MH04 uçuşunun Salı günü sabah saat 9.50’de KLIA’den ayrıldığını ve çoğunlukla Tezel Kurye Guangzhou’dan kaynaklanan e-ticaret mallarından oluşan 26 ton kargo ile gittiğini söyledi.

“Bu kesinlikle bizim açımızdan yenilikçi ve ‘kutunun ötesinde bir yaklaşım’; bildiğimiz hiçbir Airbus A380 donanımlı havayolu bunu yapmadı, ”dedi MASkargo’nun Kurye CEO’su lbrahim Mohamed Salleh.

“Yük gemilerimizin uçuş saatleri, insani Covid-19 yardım çabaları ve diğer iş talepleri nedeniyle izin verilen maksimum seviyeye kadar kullanıldı.

“Yük gemileri artık baş edemediğinde, ilk olarak A330 yolcu filomuzu kargo taşımak için kullandığımız yolcu-kargo (P2C) projesi ile inovasyon yaptık.

“Kargo hacminin artması

Heathrow’a daha az yük kapasitesi ile Malezya Hava Yolları filosunda müşterilerimizin beklentilerini karşılamak için en büyük uçağı kullanmaktan başka seçeneğimiz yoktu. Başlangıçta planlanan A350, taşımamız gereken yük hacmini karşılayamadı. ”

MASKargo, dönüş bacağında uçağın da başta farmasötik ürünler ve posta olmak üzere kargo ile tamamen yüklü olduğunu söyledi.

MASkargo bölgesel üst düzey yöneticisi Ooi Cheng Heong, “A380 P2C rotasyonunun başarılı olduğu konusunda çok mutluyum. Oscar Chien liderliğindeki Guangzhou ofisimiz ve Anita Sehgal başkanlığındaki Londra ofisimiz Kuala Lumpur’da aramızda çok fazla koordinasyon vardı.

“Herkesin, özellikle kısa sürede önemli bir yük ile dönüş uçuşunda her iki uçtan uçağın doldurulmasında önemli bir rolü vardı. Müşterilerimiz bunu başardığımız için mutlular. ”

lbrahim ekledi: “Bu, Malezya Havacılık Grubu’nda ekip çalışması ve birbirleri için sarsılmaz çapraz destek olmadan mümkün olmazdı. Boru hattında daha fazla uçuşumuz var ve bunları kendi başımıza yönetemezdik.

“Özellikle Malezya’nın olmak üzere dünyanın tıbbi ve iş ihtiyaçlarının karşılandığından emin olmak için uçağımızı uçurmaya devam edeceğiz. Bu karanlık dönemdeki azim ve yeniliklerimizin yakında birlikte kutlayabileceğimiz harika sonuçlar doğuracağına inanıyorum. Bu arada lütfen evde kalın, güvende kalın ve sağlıklı kalın. ”

https://medium.com/@tezelkurye/kiral%C4%B1k-kurye-0212-438-6305-0216-330-20-00-kiral%C4%B1k-motorlu-kurye-759c12410913