Koronavirüs salgınının küresel havacılık

Endüstrisi üzerinde benzeri görülmemiş bir etkisi olmuştur. Havayolları, IAG Cargo‘nun ticaret müdürü John Cheetham’ın Air Cargo News‘e verdiği demeçte, krizden kurtulmak için hızlı ve yenilikçi çözümlerle yanıt verdi …

“IAG Cargo dayanıklı ve uyarlanabilir bir iştir ve bu dönemin gösterdiği bir şey hızlı bir şekilde yenilik yapma yeteneğimizdir” diyor Cheetham. Tezel Kurye “Kaynaklarımızı etkili ve verimli bir şekilde kullanmamızı sağlamak için işletme genelinde stratejik ayarlamalar yaptık.

“Bunu başarmak için havalimanı ve havayolu ortaklarımızla yakın işbirliği içinde çalıştık ve tüm Kurye IAG Kargo ekibi müşterilerimize hizmet vermek ve kargoyu hareket ettirmek için bir araya geldi.”

Tedarik zincirlerinin hareket etmesindeki rolünü bilen taşıyıcı, çalışanlarının sağlığına öncelik veriyor.

Cheetham, “Çalışanlarımız kilit çalışanlar olarak belirlendi ve tıbbi malzeme ve gıda gibi temel malların hareket halinde tutulmasını sağlamak için inanılmaz çalışmalar yapıyorlar” diyor. “Hükümetin tüm pazarlarda sağlık ve güvenlikle ilgili en son tavsiyelerini takip ediyoruz ve çalışanlarımızın güvenliğini sağlamak için kargo tesislerimizin etrafına bir dizi sosyal uzaklaştırma önlemi aldık.”

  • Antonov Havayolları: Krizle Başa Çıkmak
  • Havayolları devlet yardımına baktığında göbek operasyonları risk altında
  • CANLI GÜNCELLEMELER: Hava kargosu Covid-19 ile mücadeleye devam ediyor

IAG Cargo, sınırlı yolcu seyahatinin bir sonucu olarak meydana gelen kapasite eksikliğini kapatmaya yardımcı olmak için hava kargo operasyonlarını da hızlandırdı.

22 Mart ve 26 Nisan tarihleri ​​arasında IAG Cargo, yolcuların geniş gövdeli uçaklarının bulunduğu uzun mesafeli rotalarda yaklaşık 350 ek kargoya özel uçuş gerçekleştirdi.

Cheetham, “Yolcu uçağımızda tarifeli yalnızca kargo seferleri yapan ilk havayolu gruplarından biriydik” diyor. “Müşterilerimize yüklerini hareket ettirmek için ihtiyaç duydukları çözümleri sunmak için hızlı bir şekilde yanıt verdik.”

“Uçaklarımızı ve sadece kargo seferlerini kiralama fırsatı özellikle takdir edilen iki yeni hizmettir” diye ekliyor. “Ayrıca, uçaklarımızdaki yolcu kabinlerini, koltuklara sabitlenmiş ve baş üstü dolapların içine yerleştirilmiş kargo ile kullanarak müşteriler için yer en üst düzeye çıkarıyoruz.”

IAG Cargo, Aer Lingus, British Airways

ve Iberia dahil olmak üzere Uluslararası Havayolları Grubu (IAG) havayolları genelinde koordinasyon çabalarına öncülük etmektedir.

“Yük kapasitesini en çok ihtiyaç duyulan yere koymak için yeni rotalar kurduk” diyor Cheetham.

Cheetham, “Mevcut yalnızca kapsamlı kargo uçuş ağlarından birine sahibiz ve müşterilerimizin gereksinimlerini destekleyen programlar tasarlayarak onu geliştirmeye odaklanıyoruz” diyor. “Kapsamlı transatlantik ağımıza ek olarak, yalnızca en yeni kargo rotalarımız arasında Londra Heathrow (LHR) – Zürih, LHR – Johannesburg ve önümüzdeki hafta itibariyle LHR – Dubai yer alıyor.”

Şu anda, IAG Cargo her hafta binlerce ton kargo taşıyor ve gönderilerinin önemli bir kısmı sağlık otoritelerinin kullanımı için Çin’den KKD, solunum cihazları, yüz maskeleri, el dezenfektanı ve tıbbi ekipman dahil olmak üzere hayati tıbbi malzeme.

Cheetham şöyle açıklıyor: “Çin’den Londra’ya gelen uçuş sayısını önemli ölçüde artırdık. Her hafta on dört uçuş Şanghay’dan ve yedi uçuş Pekin’den kalkıyor ve mümkün olduğunca kabinde kargo taşıyor.

“Ayrıca KKD taşımacılığı için Pekin’den Dublin’e günde beş uçuş gerçekleştiriyoruz. Bu, İrlanda Sağlık Hizmetleri Yöneticisi (SEÇ) için kritik bir tedarik operasyonunda iki ay sürecek. ”

Cheetham, IAG Cargo’nun Çin’den koronavirüsle mücadeleyi desteklemek için mal ihraç etmenin yanı sıra küresel ağında da meşgul olduğunu söyledi.

“E-ticaret işletmelerini desteklemeye devam ediyoruz, İngiltere’ye yiyecek ithal ediyoruz ve geçen hafta New Yorkluların JFK’ya 12.6 tonluk bronzlaşma losyonu tedarik ederek bronzlaşma losyonunun tükenmemesini sağladık” diyor.

https://medium.com/@tezelkurye/kiral%C4%B1k-kurye-0212-438-6305-0216-330-20-00-kiral%C4%B1k-motorlu-kurye-759c12410913