Başka bir yere gönderilecek öğeleriniz varsa, bu öğeleri ne göndermeni Tezel Kurye gerektiğine karar vermek için biraz zaman harcamalısınız. Tüm nakliye kutuları aynı değildir ve yine de, bir öğeyi bir öğeden taşımak için en önemli unsurlardan biridir başka bir konuma. Kurye Bir sonraki öğenizi göndermeden önce, seçtiğiniz gönderim kutuları hakkında aşağıdaki bilgileri göz önünde bulundurun.

https://medium.com/@tezelkurye/kiral%C4%B1k-kurye-0212-438-6305-0216-330-20-00-kiral%C4%B1k-motorlu-kurye-759c12410913

Boyut önemli midir?

Bu sorunun hızlı cevabı “Evet!” Öğenizi yerleştirmeyi seçtiğiniz kutunun boyutu önemli bir husustur. Yeterince büyük olmalı, ancak çok büyük olmamalı veya hedefe ulaştığında bozuk veya hasar görmüş bir eşya ile sonuçlanacaktır.

Bir kutu çok küçük olduğunda, öğeye tam olarak uymaz. Ne gönderiyorsanız, yalıtım sağlamak için yeterli paketleme malzemesi olmadan içeriye yerleştirilmelidir. Kutu çok büyükse, öğe kırılmasına izin verebilecek ambalaj malzemeleriyle bile hareket edebilir. Boyutun maliyeti nasıl etkilediği hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Güvenlik ve Değiştirme Maliyetini Düşünün

Değerli veya değiştirilemeyen herhangi bir kutuyu sigortalamak istersiniz. Ne kadar sigorta alacağınızı bilmeniz için kutularınıza yerleştirilen öğelerin değeri hakkında yaklaşık bir tahmine sahip olmalısınız.

Bu öğelerin ne kadar kırılgan olduğunu düşünün çünkü transit olarak kırılma olasılığını artırır. Tehlikeli maddelerle herhangi bir şey gönderiyorsanız, endüstri standartlarını veya geçerli yasaları karşılamak için bu öğelerin nasıl doğru bir şekilde paketleneceğini öğrenmeniz gerekir. Aynı alanda birkaç kutu olacaktır ve hangilerinin doğru paketlendiğini veya paketinize zarar verebileceğini söyleyemezsiniz. Gerekli desteği sağlamak için öğelerinizin doğru kutulara yerleştirildiğinden emin olun.

Diğer Hususlar

Bir öğeyi göndermeyi planlarken ne kadar düşünmeniz gerektiğine şaşırabilirsiniz. Kutuyu kimin paketlediğini düşünün, siz veya başka biri olsun. Hangi boyutta nakliye konteynerinin öğenizi taşıyacağını ve içinde kaç kutu olacağını bilmeniz gerekir.

Genel olarak, gereğinden fazla hareketi önlemek için öğelerinizi kompakt bir alanda tutmak iyi bir fikirdir. Seyahat sırasında savunulabilecek ve hareket ettirilebilecek yüksek kaliteli kutuları seçin. İade için her birinin adınız ve adresinizle etiketlendiğinden emin olun.

Kutuların çok ağır olmasını engellemeye çalışın. Birden fazla öğeniz varsa, bunları birden fazla kutuya ayırın. İnsanların bu kutuları kaldırdığını ve boyut ve ağırlıkta yönetilebilirlerse onları daha kolay ve daha güvenli bir şekilde kullanabileceklerini unutmayın.

Öğenizi ve ambalaj malzemesini tutacak en küçük kutuyu kullanın. Bu seçim, en verimli paketleme yöntemini sağlar ve öğenizin hedefine güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlar.